15 مدل عکس پتینه کاری روی سقف

15 مدل عکس پتینه کاری روی سقف


پتینه کاری روی سقف یک هنر مدرنه که برای قدیمی‌تر کردن فضا ایجاد شده! در واقع باید بگیم پتینه کاری هنر ایجاد فضای کلاسیک و آنتیک در دل ساختمون‌های جدیده که می‌تونه این پتینه روی دیوار یا سقف انجام بشه. در ادامه چند تا ایده بی نظیر برای پتینه کاری سقف منازل با شما به اشتراک می‌گذاریم که می تونه الهام بخش باشه.

مدل پتینه کاری روی سقف

پتینه سقف 1

پتینه سقف ساده که در واقع به وسیله رنگ ایجاد شده و برای آنتیک کردن فضا بسیار مناسبه. این ایده زمانی جواب می دهد که مثل تصویر بالا، تمامی وسایل منزل هم مشابه هنر کار شده روی سقف و دیوارها باشه.

پتینه سقف 2

یکی از هنرهای زیبای پتینه روی سقف زمانی ست که با ابزارهای چوبی مثل شکل بالا ترکیب بشه. این ایده از زمان قدیم هم در کاخ‌های سلطنتی کاربرد داشته و هنوز هم در دل معماری مدرن میشه بسیار از اون استفاده کرد. در کار بالا به تضاد زیبای رنگ سقف و دیوارها دقت کنید.

پتینه سقف 3

پتینه همچنین می تونه با سقف کناف هم ترکیب بشه. به این شکل ما یک کار خواهیم ساخت که ترکیبی از پتینه کاری روی سقف ساده و سقف نواری کناف محسوب می شه و یه هنر ترکیبیه عالی از آب در میاد.

پتینه سقف 4

باز در این کار می تونیم ببینیم که پتینه کاری سقف به رنگ مسی به همراه ابزارهای چوب در اضلاع این هشت ضلعی و در دل یک کناف ایجاد شده و زیبایی خیره کننده‌ای به‌ این اتاق بخشیده. به زردی نور و رنگ مسی پتینه سقف در چند کار گذشته دقت کنید که چقدر زیبا و هماهنگ هستند.

پتینه سقف 5

همچنین پتینه کاری سقف می تونه مثل این کار همراه با نقاشی یا روکوب طلا هم باشه و علاوه بر حالت قدیمی اش، طرح‌های قدیمی و زیبایی هم به وجود بیاره.

پتینه سقف 7

همچنین میشه پتینه کاری سقف رو با نور کاری سقف همراه کرد. در این کار روشنایی اتاق از لامپ‌های توکار در دل سقف ایجاد می شن و البته پنکه سقفی مدل کلاسیک که کار رو یکسره کرده و زیبایی تمام عیاری به این سقف بخشیده.

پتینه سقف 7

ایده‌های پتینه کاری سقف بی پایانه و می شه میلیون‌ها طرح زیبا برای همه شون به وجود آورد. به این سقف هشت ضلعی دارای حجم دقت کنید که در کمال زیبایی با پتینه کاری روی خودش چه طرح و رنگ قدیمی‌ای رو در یک فضای مدرن جا داده.

پتینه سقف 8

به این طرح شگفت انگیز و در عین حال متقارن روی سقف دقت کنید که با گچ بری و البته نقاشی محیط چطور طراحی و هماهنگ شدند تا این زیبایی بی مانند رو خلق کنند. این کار می تونه یکی از کارهای چالش برانگیز هنرمندان پتینه کار باشه.

پتینه سقف 9

پتینه می تونه در رنگ و مدل و طرح بی نهایت تنوع داشته باشه. مانند این فضا که کاملاً فضایی مدرن با رنگ هایی روشن و شاد هست ولی با این حال سقف اون در کنار کناف و نور توکار کنافش دارای پتینه کاری ساده و زیبایی بر روی سقف هم هست.

پتینه سقف 10

به طرح زیبای پتینه روی سقف‌ این اتاق نگاه کنید که با رنگ طلایی کار شده و در کنار رنگ دیوارها و همچنین لوستر و پرده‌های اتاق، فضای خونه رو شبیه به کاخ‌های سلطنتی درآورده. فراموش نکنید که قیمت پتینه کاری روی سقف همیشه با توجه به میزان سختی و کاری که لازم داره تعیین می شه.

پتینه سقف 11

و در اینجا باز هم یک اتاق با فضای ساده و روشن و دلباز داریم که سقف اون به همراه کناف و گچ بری ساده، دارای پتینه کاری هم هست و زیبایی چشم نوازی به اتاق بخشیده.

پتینه سقف 12

گفتیم که پتینه کاری روی سقف هنر قدیمی کردن فضای زیبای اتاقه و این تصویر به تمامی این حرف رو می زنه. ابزارهای گچی در کنج دیوارها که به رنگ طلایی هستند در کنار رنگ دیوارها و پتینه روی سقف که به رنگ قهوه‌ای تیره کار شده و در کنار دکوراسیون کلاسیک موجود، یک فضای تماماً کلاسیک رو ایجاد کرده.

پتینه سقف 13

همچنین پتینه کاری روی سقف می تونه با روکوب ها، ابزارها و گچ بری‌های مختلف همراه بشه تا به جرئت بگیم که خلاقیت در این هنر هیچ پایانی نداره.

پتینه سقف 14

طرح سقف نامسطح چه به شکل گنبد و چه به شکل‌های دیگه هم می تونه میزبان خوبی برای پتینه کاری باشه. در کار بالا با یک طرح پیچیده و سرشار از ظرافت در پتینه کاری روی سقف روبرو هستیم.

پتینه سقف 15

این سقف فرو رفته که بازهم یک هرم هشت وجهی نامنتظم رو در دل سقف ایجاد کردند و پتینه کاری زیبا روی سقف این اتاق فضای این اتاق رو به قرون وسطای اروپا نزدیک کرده.

 

 

سقف

پتینه کاریسقف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *