نقاشی ساختمان، انواع نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان، انواع نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان، انواع نقاشی ساختمان


امروزه از انواع رنگ‌های روغنی، اکریلیک، مولتی کالر و رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان استفاده میشه و در کنار این رنگ‌ها، نقاشی مدرن طرح‌ها و روش‌های متفاوتی مانند استفاده از شابلون یا نقاشی سه‌بعدی رو ابداع کرده که دیوارها با رنگ‌هایی ساده به سطوح جذاب و طرح دار تبدیل شدن.

نقاشی ساختمانی 1

در این عکس طرح ساده و در عین‌ حال متنوعی رو می‌بینیم که از چند رنگ برای رنگ‌آمیزی دیوار استفاده شده؛ اگه شما هم استفاده از چند رنگ را برای زیباتر شدن نقاشی ساختمان به یک رنگ ترجیح می‌دید، رنگ‌های این دیوار می‌تونه ایده جذابی برای شما باشه.

انواع نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمانی 2

برخی از افراد هستن که استفاده از طرح‌های خاص رو برای نقاشی دیوارهای خانه خودشون می‌پسندن و ترجیح میدن نسبت به دیگران متفاوت‌تر عمل کنن. در این عکس، رنگ سفید ساده‌ای برای دیوار انتخاب شده اما با استفاده از شابلون، طرحی از چهره یک زن به روی دیوار نقش بسته که اون رو از سادگی درآورده.

طرح‌های جدید نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمانی 3

یکی از طرح‌های جدید نقاشی ساختمان، طرح‌های سه‌بعدی نقاشی هست که استفاده از این طرح‌ها نسبت به گذشته بیشتر شده؛ در این عکس هم ما دیواری را می‌بینیم که با طرحی سه‌بعدی نقاشی شده و شما تصور می‌کنید این ماهی‌ها به شکلی از سقف آویزان شدن.

نقاشی ساختمانی 4

 

در این عکس هم نمونه دیگری از نقاشی سه‌بعدی ساختمان رو می‌بینیم که از رنگ‌ها و طرحی جذاب استفاده شده. نقاشی سه‌بعدی معمولا به دو روش انجام میشه:

  • روش اول به صورت دستی هست که لازمه‌ی این کار مهارت و استفاده از ابزارهای خاص نقاشی است.
  • روش دوم هم به وسیله طراحی دیجیتال انجام میشه و در این روش، تنوع بیشتری وجود داره.

نقاشی ساختمانی 5

در این عکس ما خلاقیت صاحب این نقاشی دیواری رو می‌بینیم؛ کسانی که به نقاشی و طراحی علاقه دارند یا مهارت کافی در این زمینه‌ها رو کسب کردن، می‌تونن با کمی خلاقیت، یک دیوار ساده رو به دیواری زیبا و دیدنی تبدیل کنن.

خلاقیت و هنر در نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمانی 6

 

سلیقه و خلاقیت نقش مهمی در نقاشی ساختمان داره؛ هر شخصی می‌تونه با الهام گرفتن از ایده‌های مختلف، طرح‌های جدید و نقش‌های جذابی رو بر روی دیوارهای خونه خودش نقاشی کنه، البته بعضی از نقاشی‌ها نیاز به مهارت دارن. در این عکس، طرحی زیبا از برگ‌هایی سبز می‌بینیم که به شکلی تقریبا دوبعدی به روی دیوار نقاشی شده.

نقاشی ساختمانی 7

نقاشی خانه همونطور که گفتیم به سلیقه هر شخص بستگی داره، در این تصویر، دیواری کاملا ساده را می‌بینیم که به استفاده از رنگی خاص بسنده کرده. رنگ بنفش به تنهایی شاید جذابیت چندانی نداشته باشه اما هماهنگی رنگ دیوار با مبلمان و دیگر لوازم خانه، هارمونی زیبایی ایجاد کرده.

ترکیب رنگ‌ها در نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمانی 8

اگه می‌خواهید از چندرنگ در دکوراسیون داخلی خانه خودتون استفاده کنید باید به ترکیب رنگ‌ها با یکدیگر توجه کنید؛ اگه بتونید ترکیبی درست و مناسب از رنگ‌های مختلف انتخاب کنید مطمئن باشید که نتیجه کار رضایت‌بخش میشه. در این عکس نمونه‌ای از رنگ‌های استفاده شده در این اتاق رو می‌بینیم. شما هم میتونید با استفاده از رنگ‌هایی که با یکدیگر تناسب دارن و کامل‌کننده هم هستن، دیوارهای خونه خودتون رو نقاشی کنید.

در صورتی که انتخاب رنگ بندی شما رو گیج میکنه، کافیه از کاتالوگ نقاشی ساختمان استفاده کنین. این کاتالوگ‌ها بهتون کمک میکنه تا انواع ترکیب رنگ رو در کنار هم ببینین و انتخاب بهتری داشته باشین.

نقاشی ساختمانی

 

نقاشی ساختمانی 9

 

نقاشی ساختمان با شابلون یکی از روش‌های مرسوم در طراحی و رنگ‌آمیزی دیوارهاست و استفاده از این شابلون‌ها، محدودیت خاصی نداره و شما هم می‌تونید به راحتی به وسیله این شابلون‌ها، دیوارهای خونه خودتون رو نقاشی کنید. در این تصویر هم برای نقاشی ساختمان از شابلون استفاده شده و به شکلی این طرح، شبیه به نقشی دوبعدی شده.

نقاشی ساختمانی 10

در این عکس ترکیب جذابی از رنگ‌ها رو می‌بینیم که با هوشمندی انتخاب شدن؛ رنگ‌های روشن همیشه مناسب‌ترین انتخاب برای اتاق‌خواب هستن. در این اتاق هم از رنگ‌های روشن و هماهنگ با دیگر لوازم اتاق استفاده شده که جذابیت فضا رو دو برابر کرده.

نقاشی ساختمانی 11

از طرح‌های جدید نقاشی ساختمان، طرح‌های سه‌بعدی طرفداران بسیاری پیدا کردن. همونطور که اشاره کردیم، نقاشی سه‌بعدی به دو شکل دستی و چاپ دیجیتال انجام میشه؛ در این عکس هم نمایی از یک دیوار می‌بینیم که با طرحی سه‌بعدی نقاشی شده.

 

نقاشی ساختمانی 12

رنگ‌های تیره شاید برای اتاق ‌خواب چندان مناسب به نظر نرسن اما اگر از رنگ‌های روشن در کنار این رنگ‌ها استفاده بشه، ترکیب جالبی ایجاد میشه. در این اتاق ‌خواب رنگ سورمه‌ای در کنار رنگِ آبی روشن نمایی جذاب و دیدنی به وجود آورده.

نقاشی ساختمانی 13

سرویس‌های بهداشتی یکی از بخش‌های خونه است که شاید نقاشی و رنگ‌آمیزی دیوارهای آن چندان مورد توجه قرار نگیره؛ اما استفاده از رنگ‌های خاص در سرویس‌های بهداشتی، طرفداران زیادی پیدا کرده. رنگ سفید بهترین گزینه برای نقاشی سرویس‌های بهداشتی است و در این عکس هم از رنگ سفید برای نقاشی دیوارها استفاده شده. برای جذاب‌تر شدن این رنگ، از کاغذدیواری طرح دار استفاده شده که نمای این سرویس را زیباتر کرده.

نقاشی ساختمانی 14

در این تصویر دیواری سفید رو مشاهده می‌کنید که با گل‌هایی رنگی نقاشی شده. افرادی که مهارت نقاشی دارن، می‌تونن از این مهارت در نقاشی دیوارهای خونه خودشون استفاده کنن. تصویر این طرح به شکلی نقاشی شده که در نگاه بیننده، دوبعدی به نظر می‌رسه.

نقاشی ساختمانی 15

این عکس نمایی از یک اتاق ‌خواب جذاب رو نشونمون می‌ده که از دو رنگ سفید و قرمز برای نقاشی دیوارها استفاده شده. این دو رنگ کاملا با لوازم اتاق مثل تخت و فرش هماهنگی دارن. رنگ قرمز و سفید با هوشمندی و خلاقیت از هم تفکیک شدن و اتاق به دو بخش مجزا تبدیل شده که این تقسیم‌بندی با استفاده از رنگ‌ها، زیبا و جذاب به نظر می‌رسه.

نقاشی ساختمانی 16

امروزه نقاشی ساختمان مدرن رواج بیشتری پیدا کرده و در این عکس هم از این نوع نقاشی ساختمان استفاده شده. رنگ طوسی به تنهایی رنگ جذابی به نظر نمی‌رسه و به این بستگی داره که با چه طرح و رنگ دیگری بتونیم رنگ طوسی رو از یکنواختی دربیاریم که در این تصویر، به خوبی می‌تونیم این مورد رو تماشا کنیم.

نقاشی ساختمانی 17

برخی از افراد هم هستن که به طرح‌های خاص و رنگ‌های متفاوت علاقه‌ای ندارن و ترجیح میدن تنها از یک رنگ ساده و روشن برای نقاشی ساختمان استفاده کنن. در این عکس ما نمایی از یک خونه زیبا رو می‌بینیم که طراحِ آن تنها از رنگ سفید برای نقاشی دیوارها استفاده کرده.

نقاشی ساختمانی 18

در این تصویر صاحب‌خانه از ایده و خلاقیت خود برای نقاشی دیوار استفاده کرده. برای طرح‌هایی شبیه به این عکس می‌توان از شابلون‌های نقاشی استفاده کرد که کار شما را آسان‌تر می‌کنه و به تنهایی می‌تونین دیوارهای خونه و اتاقتون رو نقاشی کنید.

 

نقاشی ساختمانی 19

رنگ‌های تیره و خاص طرفداران خاصی هم دارن و هر کسی به استفاده از این رنگ‌ها علاقه نشون نمی‌ده؛ اگر شما طرفدار رنگ‌های تیره و متفاوت هستید، می‌تونید از تصاویری شبیه یه این اتاق با رنگ زیبای آبی، الهام بگیرید.

نقاشی ساختمانی 20

در تصویر آخر باز هم نمونه‌ای از نقاشی ساختمان سه‌بعدی می‌بینیم. نقاشی‌های سه‌بعدی طرفداران ویژه‌ای دارن و هر سلیقه‌ای با این مدل از نقاشی ساختمان هماهنگی نداره؛ اما با این ‌حال نقاشی‌های سه‌بعدی جذابیت خاصی دارن که با استفاده از اون‌ها، نمای یک فضا خاص‌تر میشه.

قیمت نقاشی ساختمان

بعد از دیدن این همه مدل تقاشی ساختمان زیبا، آدم وسوسه میشه بیفته به جون دیوارها و صفایی به خونه بده. اولین چیزی که به ذهنمون میرسه اینه که هزینه‌ی نقاشی آپارتمان یا خونه چقدر میشه. در بحث قیمت نقاشی ساختمان مسائل متعددی تاثیر داره. مواردی مانند: سطح زیرکار، نوع رنگ، برند رنگ، ارتفاع دیوار، دستمزد نقاشی ساختمان و ….

اگه میخوای قیمت هر نوع رنگ رو بدونی، کافیه روی لینک زیر کلیک کنی. ضرر نمی کنی!

قیمت انواع نقاشی ساختمان

مراحل نقاشی ساختمان

برای شروع نقاشی ساختمان یک سری مقدمات مثل وسایل رنگ آمیزی و آماده بودن سطح کار لازمه. پس اولین مرحله، اصلاح زیرسازی است که به وسیله بتونه و روغن الیف و … انجام میشه.

بعد از این مرحله باید یک دست رنگ به عنوان آستر روی دیوار اجرا بشه. بعد از خشک شدن دیوار، میریم سراغ اجرای دست دوم رنگ و تمااام.

نتیجه گیری و جمع بندی

نقاشی ساختمان روش‌ها و تنوع زیادی داره که هر کس به نسبت سلیقه‌اش می‌تونه از طرح‌های متفاوتی برای زیباتر کردن خانه و اتاق خودش استفاده کنه. در این محتوای عکس محور تلاش کردیم تا ایده‌ها، رنگ‌ها و طرح‌های متنوعی رو برای شما به نمایش بگذاریم تا با الهام گرفتن از اون‌ها، خانه‌های خودتون رو از اون چیزی که هست، زیباتر کنید.

نقاشی

نقاشی ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *