نقاشی ساختمان ارزان در تهران، کرج و شهرستان با کیفیت عالی

نقاشی ساختمان ارزان در تهران، کرج و شهرستان با کیفیت عالی


قابل انکار
نیست که زندگی بدون رنگ‌ هیچ جذابیتی نخواهد داشت. رنگ‌ها زندگی را دلنشین‌تر می‌کنند
و به آن روح می‌دهند. اگر شما هم قصد دارید با رنگ ‌آمیزی خانه‌ یا محل کارتان حال
و هوایتان را تازه کنید و به دنبال راهی هستید تا یک نقاشی ارزان ‌قیمت و درعین‌حال
باکیفیت را در ساختمان‌تان اجرا کنید، پس این مقاله را از دست ندهید، چون قرار است
به شما بگوییم چطور می‌توانید این خواسته‌تان را عملی کنید. در این مطلب از قیمت
نقاشی ساختمان در تهران و شهرستان‌ ها خواهیم گفت و راه پیدا کردن یک نقاش منصف را
به شما نشان خواهیم داد. پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

چطور ارزان ترین قیمت نقاشی ساختمان را داشته باشیم؟

قبل از آن‌که دست به رنگ شوید، بهتر است برآوردی از هزینه‌های احتمالی داشته باشید. حتماً شنیده‌اید که در بازار، قیمت نقاشی ساختمان به ازای هر مترمربع محاسبه می‌شود. مثلاً یک نقاش ممکن است به شما بگوید: «رنگ پلاستیک، متری 6000 تومان». شما هم مساحت قسمت‌هایی از ساختمان‌تان را که قصد دارید رنگ‌آمیزی کنید، محاسبه و در این قیمت ضرب می‌کنید. اما باید بدانید با این روش، قیمت نهایی نقاشی ساختمان‌تان را به دست نمی‌آورید. برای اینکه به شکل دقیق‌تری هزینه‌ نهایی نقاشی را تخمین بزنید باید علاوه بر مساحت ساختمان به سایر عوامل تأثیرگذار نیز توجه داشته باشید. این عوامل عبارت‎اند از:

 • نوع زیرکاری سطوح: باید به این نکته توجه داشته باشید که هرچه سطحی که برای رنگ‌آمیزی در نظر دارید ناهموارتر و زبرتر باشد، هزینه ‌های نقاشی بیشتر می‌شود. زیرا برای از بین بردن سطوح ناصاف به انجام عملیات جانبی و مصرف رنگ بیشتری نیاز است. همین موضوع باعث کاهش سرعت اجرای کار و افزایش دستمزد نقاش و همین‌طور افزایش هزینه‌ها برای خرید رنگِ بیشتر می‌شود. به همین خاطر است که هزینه نقاشی ساختمان براساس زیرکاری‌های سطوح محاسبه می‌شود و بسته به این‌که زیرکاری از نوع گچ، رنگ و یا کاغذ دیواری باشد، هزینه‌ها متفاوت خواهد بود.
 • عمر ساختمان: هرچه عمر یک ساختمان بیشتر باشد به احتمال زیاد دیوارها کثیف‌تر و درزها و ترک‌ها بیشتر خواهد بود. به همین دلیل علاوه بر مصرف رنگ بیشتر، زمان زیادی هم برای بتونه‌کاری و زیرسازی صرف می‌شود. شکی نیست که این موارد هزینه نقاشی را افزایش خواهد داد.
 • مدت زمان اجرا: نوع رنگ، زیرکاری سطوح و میزان نیاز ساختمان به انجام خدمات جانبی، مدت زمان اجرای نقاشی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. هرچه نقاش طی زمان کمتری بتواند نقاشی ساختمان‌تان را به اتمام برساند هزینه‌ نهایی برایتان کمتر تمام خواهد شد.
 • نوع رنگ مصرفی: همان‌طورکه می‌دانید رنگ‌ها انواع و اقسام مختلفی دارند و قیمت‌‌ها هم بسته به نوع رنگ متفاوت است. قیمت رنگ پلاستیک پایین ترین و رنگ‌های مولتی کالر نسبت به سایر رنگ‌ها گران‌تر هستند. البته برای اینکه بعد از اجرای کار از بالا رفتن هزینه‌ها جا نخورید، بهتر است از همان ابتدا محاسبه‌هایتان را بر اساس گران ‌ترین نوع رنگ در بازار انجام دهید.

نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان با ترکیب رنگ طوسی و بنفش

باتوجه به این
عوامل و رعایت نکات زیر می‌توانید هزینه‌هایتان را تا حد زیادی کاهش دهید و ارزان‌ترین
نقاشی را داشته باشید:

 • انتخاب رنگ مناسب: برای اینکه در اجرای نقاشی ساختمان‌تان رنگ کمتری استفاده شود و میزان هزینه‌ها کاهش پیدا کند، بهتر است از رنگ‌های هم‌خانواده استفاده کنید. به‌این‌ترتیب با استفاده از رنگ‌های خنثی به‌عنوان رنگ پایه و ترکیب آن با رنگ‌های موردنظرتان برای رنگ‌آمیزی قسمت‌های مختلف ساختمان، می‌توانید تا حد زیادی از هزینه‌های نهایی کم کنید.
 • آماده کردن شرایط قبل از اجرای نقاشی: بهتر است پیش از شروع کار وسایل اضافی را جمع‌ کنید و روی وسایل بزرگ را بپوشانید. با انجام این ریزه‌کاری‌ها سرعت کار را بالا می‌برید و مدت زمان اجرا را کاهش می‌دهید. به‌ این‌ترتیب به‌طور غیرمستقیم باعث کاهش هزینه‌ها می‌شوید. علاوه‌بر این یادتان باشد که دیوارها را هم از نظر نشتی لوله‌های آب بررسی کنید و اگر از این بابت مشکلی وجود دارد قبل از رنگ‌آمیزی، لوله‌کشی ساختمان را تعمیر کنید. چراکه نم دیوار باعث از بین رفتن رنگ و هدر دادن هزینه‌های نقاشی می‌شود.
 • استفاده از نقاش حرفه‌ای: هرگز برای کاهش هزینه‌ها به سراغ افراد غیرحرفه‌ای نروید. این افراد ممکن است دستمزد کمتری دریافت کنند اما به احتمال بسیار زیاد به دلیل بی‌تجربگی هزینه‌های اضافی روی دستتان خواهند گذاشت. بنابراین با انتخاب افراد حرفه‌ای هوشمندانه‌تر عمل کنید. نقاش‌های حرفه‌ای علاوه‌بر اینکه سرعت اجرایی بالایی دارند، راهکارهای زیادی برای صرفه‌جویی و استفاده بهینه از رنگ می‌شناسند.
 • بررسی سابقه کاری نقاش: تحقیق درباره سابقه فعالیت و بررسی نمونه کارهای نقاش‌های مختلف به شما کمک می‌کند تا یک فرد حرفه‌ای را برای اجرای نقاشی ساختمان‌تان انتخاب کنید تا با یک قیمت مناسب، کاری با کیفیت تحویل بگیرید.
 • مقایسه قیمت‌های پیشنهادی: شما با پرس‌وجو از استادکارهای مختلف و مقایسه قیمت‌های پیشنهادی‌شان می‌توانید انتخاب بهتری داشته باشید. سایت سلام ساختمان این امکان را برایتان فراهم کرده است تا با مراجعه به این لینک، به‌سادگی با چندین و چند نقاش حرفه‌ای و مجرب مذاکره کنید، قیمت‌های پیشنهادی‌شان را بپرسید و با انتخاب یک نقاش منصف، نقاشی ارزان قیمتی داشته باشید.

لوازم اولیه برای شروع نقاشی ساختمان

نقاشی ارزان قیمت در تهران

اگر ساکن
تهران هستید با استفاده از جدول زیر می‌توانید با توجه به نوع رنگ از میزان قیمت‌ها
در سال 98 مطلع شوید.

نوع رنگ نوع زیرکاری حداقل قیمت (تومان به ازای هر
مترمربع)
حداکثر قیمت (تومان به ازای
هر مترمربع)
روغنی(با مصالح) رنگ 10,000 11,000
روغنی(بدون مصالح) رنگ 8,000 9,000
روغنی(با مصالح) گچ 11,000 13,000
روغنی(بدن مصالح) گچ 8,000 10,000
پلاستیک(با مصالح) رنگ 8,000 9,000
پلاستیک(بدون مصالح) رنگ 6,000 7,000
پلاستیک (با مصالح) گچ 8,000 9,500
پلاستیک (بدون مصالح) گچ 6,500 8,000
پتینه کاری 15,000 25,000
کنیتکس 9,000 16,000
آکریلیک (با مصالح) رنگ 9,000 11,000
آکریلیک (بدون مصالح) رنگ 7,500 8,500
آکریلیک (با مصالح) گچ 10,000 12,000
آکریلیک (بدون مصالح) گچ 8,000 9,500
مولتی کالر (با مصالح) رنگ پلاستیک 15,000 20,000
مولتی کالر (با مصالح) رنگ روغن 12,000 14,000
بلکا (با مصالح) 10,000 15,000
ضدزنگ 4,000 5,000

همان‌طور که
می‌بینید این جدول با توجه به موارد زیر لیستی از حداقل و حداکثر قیمت‌ها را در شهر
تهران در اختیارتان می‌گذارد:

 • نوع رنگ
 • نوع زیرکاری
 • به‌کارگیری یا عدم به‌کارگیری مصالح

البته باید بدانید قیمت اجرا و میزان دستمزدها در مناطق شمالی تهران (مثل محله‌های تجریش، زعفرانیه، سعادت آباد، دزاشیب، نیاوران، اقدسیه، قیطریه) معمولاً بالاتر از مناطق دیگر است. بنابراین می‌توان گفت بهترین راه برای پیدا کردن ارزن‌ترین قیمت، مذاکره با چندین استادکار و بررسی میزان قیمت‌ها و دستمزدهاست.

قیمت نقاشی ساختمان

قیمت نقاشی ساختمان در کرج (البرز)

درصورتی‌که ساکن کرج هستید، می‌توانید از همین لیست قیمت که در بالا آورده شد، برای تخمین هزینه نقاشی ساختمان استفاده کنید. اما خبر خوب اینکه دستمزد اجرا در کرج معمولاً 10 تا 20 درصد ارزان‌تر از تهران است و این موضوع تا حدود زیادی بر میزان قیمت نهایی تأثیرگذار است.

چرا نباید نقاشی ساختمان گران قیمت را در برخی موارد اجرا کرد؟

شاید این سؤال برایتان پیش آمده باشد که چرا باید به دنبال نقاشی ارزان قیمت باشیم؛ شاید هم جز آن دسته از افرادی هستید که گرانی را لزوم کیفیت می‌دانید. اما در برخی موارد برای استفاده از رنگ‌های برند و اجرای نقاشی گران قیمت توجیهی وجود ندارد. اگر شما هم خانه یا محیط کارتان استیجاری است حتماً این موضوع برایتان قابل درک است. چراکه با توجه به قراردادهای کوتاه مدت (معمولاً یک ساله)، هیچ توجیهی برای افراد مستاجر وجود ندارد که هزینه بالایی را صرف نقاشی ساختمان کند. از طرف دیگر برای موجر (صاحب ملک) نیز اجرای یک نقاشی گران قیمت توجیه اقتصادی ندارد.

بنابراین در چنین
مواردی افراد به‌سادگی می‌توانند با استفاده از راهکارهایی که ذکر شد، یک نقاشی
ارزان قیمت و در عین حال باکیفیت را اجرا کنند.

نقاش ارزان قیمت را چطور پیدا کنیم؟

این روزها در هر زمینه‌‌ی کاری می‌توان آگهی‌های مختلفی را در روزنامه‌ها و سایت‌هایی مثل دیوار، شیپور و … پیدا کرد. آگهی‌هایی که در آن افراد خود را به‌عنوان یک استادکار حرفه‌ای معرفی می‌کنند اما از سوی هیچ کارشناسی تأیید نشده‌اند و همچنین میزان سابقه و نمونه کارهایشان قابل مشاهده نیست، به همین خاطر چنین آگهی‌هایی چندان معتبر و قابل اطمینان به نظر نمی‌رسند.

خوب است بدانید سایت اوستانقاش فقط و فقط با معرفی نقاش‌های معتبر و متعهد کار را برایتان ساده کرده است. شما با مراجعه به فرم مربوطه می‌توانید به سادگی استادکار نقاش درخواست کنید و با مشاهده سابقه کاری و نمونه‌کارهای قوی‌شان از اعتبار و حرفه‌ای بودن آنها اطمینان پیدا کنید. استادانی که با ارائه قیمت‌های مناسب و حتی‌الامکان ارزان کمک می‌کنند تا نقاشی ساختمان‌تان را با کمترین هزینه‌ها به اتمام برسانید.

قیمت رنگ

رنگ اکریلیکرنگ پلاستیکرنگ روغنرنگ مولتی‌کالرقیمت رنگقیمت نقاشیقیمت نقاشی ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *