30 مدل جدید و خلاقانه نقاشی ساختمان + قیمت نقاشی ساختمان

30 مدل جدید و خلاقانه نقاشی ساختمان + قیمت نقاشی ساختمان

30 مدل جدید و خلاقانه نقاشی ساختمان + قیمت نقاشی ساختمان


هنر پدیده‌ای هست که می‌تونیم از اون در موضوعات مختلفی الهام بگیریم؛ هر شخصی که استعداد، مهارت و خلاقیت داشته باشه می‌تونه با استفاده از ابزار و رنگ‌های مختلف، دیوارهای ساده یک خونه یا اتاق رو به یک تابلوی نقاشی تبدیل کنه.

در این مقاله اول قیمت روز انواع نقاشی ساده ساختمان رو ارائه میدیم و بعد از طریق بررسی طرح های متنوع و مدرن نقاشیِ ساختمان و آپارتمان، بهتون نشون میدیم که چطور میشه از هنر برای ایجاد تنوع و زیبایی خانه استفاده کرد.

قیمت به روز نقاشی ساختمان چقدره؟

قیمت نقاشیِ ساده‌ی ساختمان به ازای هر متر مربع بین 10 تا 35 هزار تومان متغیره. این تفاوت قیمت وابسته به نوع رنگی است که انتخاب می‌کنین و البته زیرسازی کار. برای آشنایی با قیمت روز نقاشی ساختمان با انواع رنگ‌های روغن، پلاستیک، اکریلیک، مولتی کالر و … روی لینک زیر کلیک کنین:

قیمت انواع نقاشی ساختمان 

اما دقت داشته باشین که قیمت‌گیری بصورت متری معایب زیادی داره، ما این قیمت‌ها رو ارائه میدیم تا شما با حدود هزینه‌ای که برای نقاشی ساختمان نیازه آشنا بشین. اماااا نکته خیلی خیلی مهمتر این هست که برای عقد قرارداد اصلاً نباید قیمت متری بگیرین!!!

چون قیمت متری خیلی جای تغییر داره. مثلاً ممکنه یک نقاش به شما قیمت بده و بگه رنگ اکریلیک متری 20,000 تومان کار میکنه، نقاش دیگری هم بهتون قیمت 18,000 تومان رو اعلام کنه. و شما به دلیل همین اختلاف قیمت نقاش دوم رو که قیمت ارزان‌تری گفته انتخاب می‌کنین. اما بعد از اینکه کار تمام شد اون فردی که بهتون قیمت 18,000 تومانی داده فاکتوری 3 میلیون تومانی بهتون میده، در صورتیکه حتی با احتساب متری 20 هزار تومان کار نهایی ارزان‌تر از 3 میلیون تومان میشد!!

از نقاش میپرسین چی شد؟ چرا قیمت زیادتر از قیمت متری که با هم توافق کردیم دراومد؟ نقاش هم احتمالاً یکی از پاسخ‌های زیر رو بهتون میگه:

 • چون برای رنگ آمیزی گچ‌بری سقف و ابزارها هزینه‌ی جداگانه‌ای لازمه!
 • چون قیمتی که دادم بر اساس 2 دست رنگ بوده ولی شما خواستین که یک دست اضافه‌تر رنگ کنم!
 • چون شما عجله داشتین و من مجبور شدم یک نفر کارگر استخدام کنم که هزینه‌ها رو بیشتر کرد!
 • چون دیوار اتاق خوابتون زیرسازی داغونی داشت و مجبور شدم برای اونجا کار اضافه‌تری انجام بدم!
 • چون هزینه حمل و نقل در قیمت متری که توافق کردیم نیومده بود! و …

خلاصه ممکنه کلی با این نوع از دلایل برای افزایش قیمت نهایی مواجه بشین و اون موقع کاری هم از دستتون بر نمیاد!

پس چطور برای قیمت نقاشی ساختمان قیمت بگیریم که سرمون کلاه نره؟

راه‌حل ما اینه که از نقاش بخواهید بهتون قیمت مقطوع یا قیمت تمام شده رو اعلام کنه. یعنی نقاش باید بیاد از محل پروژه بازدید کنه و بعد بهتون قیمت تمام شده‌ی پروژه رو در یک برند خاص از رنگ مورد نظرتون اعلام کنه.

توصیه می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، روی لینک زیر کلیک کنین:

نکات حیاتی در قیمت نقاشی ساختمان

دستمزد نقاشی ساختمان چقدره؟

حدود 40 تا 60 درصد قیمت اعلام شده برای نقاشی ساختمان به ازای هر متر مربع مربوط به دستمزد نقاش هست.

خب بعد از بررسی موضوعات جدیِ قیمتی، وقتشه بریم تفریح … بریم چند تا طرح مدرن و متنوع نقاشی آپارتمان و ساختمان رو ببینیم یکم سرحال شیم…

طرح های جدید نقاشی ساختمان

طرح جدید نقاشی

نقاشی و رنگ‌آمیزی فضای داخلی ساختمان‌ها و خانه‌ها کاملا به سلیقه صاحب‌خانه بستگی داره، تصویر بالا یک اتاق خواب رو نشونمون می‌ده که دیوار با توجه به وسایل اتاق، نقاشی شده تا همه چیز با هم همخونی داشته باشن، با یک کم خلاقیت میشه یک دیوار ساده رو به شکل خارق‌العاده‌ای طراحی کرد.

طرج جدید نقاشی 1

در این عکس ما روش‌های مختلفی از نقاشی رو می‌بینیم که خیلی جذاب به نظر می‌رسن؛ شابلون‌های نقاشی برای طراحی دیوار بسیار کاربرد دارن. شما با استفاده از یک اسفنج ساده خیلی راحت می‌تونید به یک طراح تبدیل بشید و دیوارهای خونتون رو طراحی کنید.

نقاشی ساختمان با شابلون

نقاشی ساختمان با شبلون

این تصویر، نقاشی با شابلون رو بهمون نشون داده که چه جوری می‌تونیم با استفاده از اون‌ها دیوارهای خونه یا ساختمان‌ها رو طراحی کنیم.

نقاشی ساختمان با شابلون 2

با روش‌های خیلی ساده میشه یک دیوار رو جوری نقاشی کرد که متفاوت به نظر بیاد. در این تصویر نوارهای طلایی که با شابلون طراحی شدن، بر روی رنگ آبی دیوار نمای جذاب‌تری ایجاد کردن.

نقاشی ساختمان با شابلون 3

دیوار این اتاق هم با شابلون طراحی شده؛ مدل‌های متنوعی از شابلون در بازار موجود هست که شما می‌تونید به وسیله اون‌ها بخش‌های مختلف منزلتون رو نقاشی کنید.

نقاشی ساختمان با شابلون 4

ترکیب رنگ‌های قرمز و سفید هارمونی قشنگی ایجاد کرده و برای کم کردن از شدت رنگ قرمز ترجیح دادن تا طرحی با استفاده از شابلون و به رنگ سفید روی این دیوار شکل بگیره.

نقاشی ساختمان با شابلون 5

دیوارهای این اتاق هم با استفاده از شابلون‌های مخصوص نقاشی، رنگ شده و هارمونی زیبایی رو با دیگر وسایل اتاق به وجود آورده.

نقاشی ساختمان با شابلون 7

به کمک استفاده از خلاقیت در رنگ‌آمیزی و طراحی، نقاشی این دیوار حتی بدون استفاده از شابلون هم امکان پذیره؛ شما به راحتی می‌تونید با درست کردن شابلون‌های دستی، دیوارهای اتاق یا خانه خودتون رو نقاشی یا طراحی کنید.

برای طراحی دیوارهای این اتاق هم از شابلون استفاده شده که با خط‌های مختلف سورمه‌ای رنگ، زیبایی دیوار رو در کنار رنگ سفید بیشتر کرده.

نقاشی ساختمان با شابلون 9

باز هم تصویری از طراحی به وسیله شابلون داریم که بر روی یک دیوار ساده سفید انجام شده و اون رو دیدنی و قشنگ کرده.

نقاشی ساختمان با شابلون 10

همه عکس‌ها تا اینجا این رو ثابت کردن که ما خودمون هم می‌تونیم شابلون‌های دستی درست کنیم و اتاق‌ها یا دیوارهای خونمون رو به آسونی طراحی و نقاشی کنیم. مهم‌ترین نکته هم اینه که مثل این عکس یا تصویرهای قبلی، طرح و رنگی که انتخاب می‌کنیم با وسایل و رنگ‌های اتاقمون همخونی داشته باشه.

نقاشی ساده ساختمان

نقاشی ساختمان 1

گاهی وقتا با کمی خلاقیت می‌تونیم یک اتاق ساده رو به بهترین شکل طراحی کنیم و از بودن در اتاقمون لذت ببریم؛ این اتاق فقط با رنگ بنفش در قسمتی از دیوار بالای تخت و استفاده از چراغ‌ها، یک اتاق رؤیایی شده.

اتاق خواب با رنگ آبی

در نگاه اول رنگ این اتاق و وسایلش زیبا به نظر می‌رسه اما بعد از مدتی موندن در اتاق یکنواختی رنگ ممکنه چشم رو اذیت بکنه؛ این ایده که دیوارها و تمام وسایل اتاق همرنگ باشن با سلیقه‌های خاصی جور درمیاد و ممکنه برای همه جذاب نباشه.

نقاشی ساختمان 2

برخی از افراد هم هستن که سادگی رو به هر طرح و نقشی ترجیح میدن که این عکس نمونه‌ای از یک خونه ساده و شیک هست که طراح اون نیازی به رنگی اضافه ندیده.

نقاشی ساختمان 4

رنگ مشکی یا رنگ‌های خیلی تیره به خودیِ خود برای فضای داخلی ساختمان یا خونه چندان مورد استفاده قرار نمی‌گیره اما اگر از رنگ‌های تیره به شکلی درست استفاده بشه می‌تونه مثل این تصویر فضای یک خونه رو جذاب و دیدنی بکنه.

نقاشی ساختمان 5

در این تصویر خانه‌ای رو می‌بینیم که رنگ سفید رو به رنگ‌های دیگر ترجیح داده و با استفاده از رنگ‌های دیگر در وسایل و اثاثیه خونه، فضا رو از سادگی درآورده.

نقاشی ساختمان 6

از رنگ و طرح دیوار و وسایل اتاق میشه حدس زد صاحب اون به نجوم و کهکشان علاقه زیادی داره؛ رنگ تیره دیوار، نمای اتاق رو خراب نکرده چون طراح اون از هوشش استفاده کرده و با دکوراسیون مناسب، اتاق رو جذاب کرده.

نقاشی ساختمان 7

باید به این موضوع توجه کنیم که هر رنگ خاصی برای هر دکوراسیونی مناسب نیست؛ مثلا توی این خونه نمیشه از رنگ جیغ استفاده کرد چون به دکوراسیون و زیبایی اون ضربه می‌زنه.

ترکیب رنگ‌ها در نقاشی ساختمان مدرن

نقاشی ساختمان 8

در این عکس می‌بینیم که چقدر راحت میشه یک دیوار رو با نقاشی از سادگی درآورد؛ این دیوار سفید بوده و صاحب اون یا طراح سعی کرده با اضافه کردن رنگ صورتی به بخشی از دیوار اون رو زیباتر کنه.

نقاشی ساختمان 9

با توجه به ابعاد اتاق و وسایلتون شما می‌تونید دیوارها رو نقاشی کنید؛ اگر اتاق کوچکی دارید مثل این عکس می‌تونید فقط یک بخش از دیوار رو رنگ‌آمیزی یا طراحی کنید.

نقاشی ساختمان 10

ترکیب صحیح رنگ‌ها می‌تونه فضای خونه شما رو جذاب‌تر کنه؛ در این عکس می‌بینیم که رنگ دیوار با مبلمان و اثاثیه خونه هماهنگ شده و با اینکه همه چیز ساده هست اما کاملا جذاب و دیدنی به نظر می‌رسه.

نقاشی ساختمان 11

ترکیب کردن رنگ‌ها با همدیگه و ایجاد سایه روشن، خلاقیت جالبی هست که شما می‌تونید چند تا از رنگ‌های مورد علاقتون رو به این شکل روی یک دیوار داشته باشید.

نقاشی ساختمان 13

یکی از روش‌های طراحی و نقاشی دیوارهای ساختمان، مدل‌های سه بعدی هستن که معمولا به صورت کاغذدیواری در بازار به فروش می‌رسن.

نقاشی ساختمان 14

دو رنگ آبی روشن و تیره در کنار هم هارمونی زیبایی رو ایجاد کردن، استفاده از شابلون هم در این اتاق دیده میشه که بخشی از دیوار و آباژور رو تزئین کرده.

نقاشی ساختمان 15

در تصویر این اتاق ایده جالب و هوشمندانه‌ای رو می‌بینیم که هر قسمت رو با رنگی مجزا نقاشی کردن که تفاوت سلیقه پسر و دختر مشخص بشه.

نقاشی ساختمان 16

خلاقیت و سلیقه رو می‌تونیم مهم‌ترین اصل در نقاشی و رنگ‌آمیزی ساختمان و خانه بدونیم که در تصویرهای این مقاله نمونه‌های متفاوتی از سلیقه و خلاقیت رو می‌بینیم. به نظر می‌رسه برای طرح دار کردن دیوارها فقط نیازه که کمی خلاقیت به خرج بدین و بدون ترس، ایده‌های و سلیقه‌ی خودتون رو اجرایی کنین.

نقاشی ساختمان 17

طرح این دیوار به شدت جذابه و باید به طرح روتختی که با دیوار همخونی داره توجه کنید و این نشون دهنده هوش طراح این اتاق هست.

نقاشی ساختمان 18

شاید خیلی از ماها این رنگ رو برای دیوار خونه یا اتاقمون نپسندیم اما اگر مثل این عکس از وسایل و رنگ‌های مناسب استفاده بشه، این رنگ می‌تونه نمای جذابی به اتاقمون بده.

طراحی و نقاشی فضای داخلی

نقاشی ساختمان 19

اگر نقاش حرفه‌ای باشید یا حداقل در نقاشی دستی به قلم داشته باشید می‌تونید مثل این عکس خودتون دیوار خونه یا اتاقتون رو نقاشی و طراحی کنید؛ در غیر این صورت یک نقاش حرفه‌ای هم می‌تونه این کار رو براتون انجام بده.

نقاشی ساختمان 20

نقاشی ساختمان 21

این تصویر هم بهمون نشون می‌ده که چجوری می‌تونیم خودمون رنگ‌آمیزی دیوار اتاقمون رو انجام بدیم؛ با ایده گرفتن از این تصویر شما می‌تونید بر روی دیوارهایی با رنگ تیره، طرح‌هایی با رنگ روشن نقاشی کنید.

مهمترین موضوع در نقاشی داخلی ساختمان چیه؟

در هر کاری خلاقیت می‌تونه سادگی رو به طرحی زیبا تبدیل کنه؛ تمام این عکس‌ها هم این موضوع رو تأیید می‌کنن. بنابراین، مهمترین موضوعات در طراحی و اجرای نقاشی ساختمان اینه که:

 1. برای گرفتن ایده، طرح های جدیدِ نقاشی ساختمان رو بررسی کنین،
 2. بعد با کمک کمی خلاقیت، اون چیزی که دوست دارین و به سلیقه تون نزدیکه رو مُجسم کنین،
 3. ببینین خودتون می‌تونین ایده تون رو اجرا کنین؟ اگه نمی‌تونین برین سراغ پیدا کردنِ نقاش مناسب،
 4. در گام بعدی، نمونه کار نقاشی ساختمانِ چند نقاش رو بررسی کنین،
 5. از بین اونا فردی که توانایی‌هاش متناسب با نیاز شماست، قابل اعتماده و هزینه‌ی مناسب‌تری دریافت می‌کنه رو انتخاب کنین، و
 6. و تماااام، چند روز بعد می تونین همون چیزی که در ذهنتون بوده رو تحویل بگیرین.

البته طبیعتاً پیدا کردن نقاشی با این مشخصات کار سختی هست، اما می تونین روی کمک اوستا نقاش حساب کنین. ما بهترین نقاش‌های شهرتون رو بهتون معرفی می‌کنیم. فقط کافیه در لینک زیر ثبت نام کنین:

ثبت درخواست برای نقاشی ساختمان

امیدواریم این مقاله ایده‌های خوبی برای نقاشی و رنگ‌آمیزی دیوارهای اتاق‌های خونه در اختیارتون گذاشته باشه.

نقاشی

قیمت نقاشیقیمت نقاشی ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *