قیمت رنگ پلاستیک ساختمان – قیمت در تابستان 1400

قیمت رنگ پلاستیک ساختمان

قیمت رنگ پلاستیک ساختمان


رنگ پلاستیک هرچند که کاربرد کمی نسبت به گذشته در رنگ آمیزی ساختمانی دارد اما یکی از رنگ های قدیمی ساختمانی است که هنوز هم کاربرد داشته و برای مواردی مثل رنگ آمیزی سقف استفاده میشه. ارزان بودن رنگ پلاستیک نسبت به سایر رنگ های ساختمانی باعث میشه که اگه بخوایم هزینه هامون کاهش پیدا کنه، در محل هایی که استفاده از سایر رنگ ها نظیر رنگ روغن، اکرلیک و … الزامی نداشته باشه، نظیر سقف، داخل کمد های دیواری و داخل کابینت های آشپزخانه، از رنگ پلاستیک استفاده کنیم.

در این مطلب میخوایم در مورد قیمت رنگ ساختمان پلاستیک صحبت کنیم و حدودی از قیمت رنگ پلاستیک برحسب مترمربع رو بگیم. بعلاوه در انتها چند نکته در مورد رنگ پلاستیک بهتون میگیم تا با خیال راحت بتونین با نقاش قرارداد ببندید.

 

رنگ پلاستیک
رنگ پلاستیک

قبل از رفتن به سراغ قیمت ها، توصیه میکنم مطلب مربوط به قیمت رنگ روغنی و مطلب مربوط به قیمت رنگ اکریلیک رو مطالعه کنین. از اونجایی که معمولاً کسی برای رنگ آمیزی کل خانه ی خودش از رنگ پلاستیک استفاده نمیکنه و معمولاً تلفیقی از رنگ روغن و پلاستیک یا رنگ پلاستیک و اکرلیک و یا سایر رنگ ها استفاده میشه، پس دونستن قیمت این دو جنس از رنگ ها و اطلاع از نکات مربوط به قیمتش خیلی میتونه به ما در بستن قرارداد و پیدا کردن نقاشی با قیمت مناسب کمک کنه.

قیمت رنگ پلاستیک سبز

قیمت رنگ پلاستیک در بهار سال 1400 چقدره؟

در جدول زیر قیمت رنگ پلاستیک در نقاشی ساختمان رو در تابستان 1400 و به ازای یک متر مربع نقاشی و به تومان، مشاهده می‌کنین:

 

نوع رنگ حداقل قیمت رنگ پلاستیک به تومان حداکثر قیمت رنگ پلاستیک به تومان توضیحات
رنگ پلاستیک در نقاشی ساختمان 15000 30000 در صورتی که رنگ رو خودتون تهیه کنید، حدود 40 تا 60 درصد از این مبلغ کم میشه.

 

نکته 1: قیمت‌های جدول بالا به ازای یک متر مربع است.

نکته 2: این قیمت بابت رنگ و اجرا باهم هست. یعنی نقاش، به ازای تهیه ی رنگ و رنگ آمیزی کامل هرمتر مربع از کار، مبالغی که در جدول بالا گفته شد رو ازتون دریافت میکنه (وابسته به زیرسازی و نوع رنگ، بازه قیمتی متفاوت است). همون طور که در بخش توضیحات جدول گفتیم، اگر رنگ رو خودتون تهیه کنین، حدود 40 تا 60 درصد از این مبلغ کم میشه، یعنی شما بابت دستمزد نقاش مبلغی حدود 7,000 تا 15,000 تومان بابت هر متر مربع رنگ آمیزی پرداخت می کنین. البته در مقاله ی قیمت رنگ روغن هم خدمتتون گفتیم که این کار رو زیاد توصیه نمی کنیم. ترجیح بر اینه که تهیه ی رنگ رو هم بر عهده ی نقاش بذارید و کار رو به صورت کامل به اهل فن بسپارین.

رنگ پلاستیک بنفش
رنگ پلاستیک بنفش

مراحل انجام رنگ پلاستیک، به اندازه ی رنگ روغن پیچیده و زمان بر نیستن. اما به هرحال چند مرحله داره که باید انجام بشه و این قیمتی که اعلام شد بابت انجام همه ی این مراحل در یک متر مربع است.

اگر از کیفیت نهایی کار رضایت نداشته باشین، میتونین به نقاش بگین تا براتون تعداد دست بیشتری رنگ بزنه. رنگ نهایی باید به صورتی باشه که اثری از رنگ پیشین برروی اون ظاهر نباشه.

رنگ پلاستیک برای اتاق خواب
                                                                                                                                 رنگ پلاستیک برای اتاق خواب

چه پارامتر هایی بر قیمت تمام شده‌ی رنگ آمیزی با رنگ پلاستیک اثر گذاره؟!

جواب این سؤال، هم آسونه و هم مقداری پیچیدست. آسون به این دلیل که این پارامتر ها زیاد نیستن و خیلی راحتن. یکی قیمت رنگ و دیگری قیمت دستمزد. اما پیچیده به این دلیل که هرکدوم از این پارامتر هایی که گفتم خودشون خیلی جزئیات دارن. مثلاً قیمت رنگ وابسته به خیلی از پارامتر ها نظیر قیمت ارز هست  و دستمزد نقاش هم علاوه بر مقداری که عرف اون رو تعیین میکنه، بستگی به مسائلی مثل طرح و رنگ مورد نظر شما داره.

رنگ پلاستیک سرمه ای
رنگ پلاستیک سرمه ای

طبیعتاً اگر نقاشی شما ساده و بدون هیچ پیچیدگی یا ظرافتی باشه، دستمزد نقاش همین مقداره که گفتیم اما اگر طرح شما دارای ظرافت یا پیچیدگی خاص باشه یا اینکه تعداد رنگ های بیشتر از یک نوع بخواین، احتمالاً در پرداختی شما به نقاش، نسبت به طرح ساده تفاوت ایجاد میشه. مثلاً وجود گچبری در سقف و تمایل شما برای رنگ آمیزی گچبری به صورت دو رنگ، میتونه مقدار هزینه ی شما رو افزایش بده.

نقاش ها عموماً برای رنگ زدن درب ها و چارچوبشون، گچ بری ها و سایر موارد مشابه به گچ بری، که اصطلاحاً بهشون ابزار گفته میشه، هزینه ی جداگانه ای دریافت میکنن که محاسبه ی این هزینه و به توافق رسیدن سر اون هم، مساله ی مهم و تعیین کننده ای در مقدار هزینه ی پرداختی شما داره.

 

رنگ پلاستیک سبز ساختمان
رنگ پلاستیک سبز ساختمان

 

نکته خیلی مهم: چجوری قیمت تمام شده رو محاسبه کنیم که کلاه سرمون نره؟!

بنظر شما باید چجوری قیمت تمام شده رو محاسبه کنیم تا کلاه سرمون نره؟! بهتون میگم که زیاد هم محاسبه نمیخواد!

چجوری؟! خیلی راحته. شما از هرکسی خواستین قیمت بگیرین، بهش بگین: «آخرش چند؟!!!!» به عبارت دیگه، قیمت تمام شده از نقاش ها بگیرین و اصلاً اصرار و پافشاری بابت قیمت گرفتن از پشت تلفن نداشته باشین.

حتماً با چند نفر تماس بگیرین و ازشون ابتدا یک قیمت حدودی بابت هر متر مربع کار بگیرین. سپس از اونها دعوت کنین تا محل شما رو بازدید کنن و طرحی که مدنظرتونه رو به طور کامل براشون توضیح بدید و در نهایت ازشون بخواین با توجه به متراژ منزل شما و طرح مورد نظرتون یک قیمت تموم شده یا اصطلاحاً «قیمت چکی» بهتون بدن!

برای اطلاعات بیشتر میتونید مطلب نحوه محاسبه قیمت نقاشی ساختمان رو مطالعه کنید.

پس حواستون باشه که حتماً قیمت تمام شده بگیرین و قیمت متری نگیرین. درسته که قیمت متری حدودی از قیمت تمام شده رو تعیین میکنه اما با توجه به همون مسائلی که گفتم و پیچیدگی های اجرای رنگ آمیزی خانه، شما کار راحت تر رو انجام بدین و از نقاش بخواین بهتون بگه در نهایت چقد از شما پول میگیره تا کل پروژه رو به سرانجام برسونه.

البته برای رنگ آمیزی رنگ پلاستیک، به صورت مستقل اقدام نمیشه و معمولاً رنگ پلاستیک در خلال سایر رنگ ها و به عنوان مکمل برای اون در قسمت های مختلف مثل سقف و داخل کمد های دیواری و کابینت های آشپزخانه استفاده میشه. پس از چند نفر بخواین که بیان و بهتون قیمت بدن و در نهایت با مقایسه ی همه ی جوانب، بهترین نقاش رو که کار باکیفیت در کنار قیمت مناسب رو بهتون ارائه میده، انتخاب کنید.

 

محاسبه قیمت رنگ ساختمانی

محاسبه قیمت رنگ ساختمانی

حواستون باشه که همه چیز قیمت نیست و کیفیت کار هم خیلی مهمه. موارد مهمی هم مثل نظافت محلی که رنگ آمیزی شده بعد از پایان پروژه هم مسائلی پیش پا افتاده است و اصلاً به چشمتون نمیاد. اما میتونه براتون هزینه داشته باشه. بهتره در مورد این جور جزئیات هم با نقاش به توافق برسین.

در پایان مجدد بهتون توصیه می کنیم که برای قیمت گرفتن نقاشی ساختمان، اصلاً به قیمت متری کفایت نکنین و از نقاش بخواین تا از محل شما بازدید کنه و بهتون یک قیمت تمام شده ی نهایی بده و براساس همون با بهترین نقاشی که پیدا کردید، قرارداد محکمی ببندین.

ممنونیم که به مطلبمون در مورد قیمت رنگ پلاستیک توجه کردید. نظراتو سؤالات خودتون رو حتماً برای ما در قسمت کامنت های همین مطلب بفرستید.

قیمت رنگ

رنگ پلاستیکقیمت نقاشیقیمت نقاشی ساختمان

7 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *