قیمت رنگ مولتی کالر؛ رنگی متنوع و جذاب برای نقاشی ساختمان

قیمت رنگ مولتی کالر؛ رنگی متنوع و جذاب برای نقاشی ساختمان

قیمت رنگ مولتی کالر؛ رنگی متنوع و جذاب برای نقاشی ساختمان


رنگ مولتی کالر یکی از رنگ هاییست که نسبت به رنگ روغن و پلاستیک قدمت کمتری دارد اما اخیراً به دلیل مزایا و زیبایی که دارد، طرفداران زیادی پیدا کرده است. در این مطلب می‌خواهیم قیمت روز رنگ مولتی کالر را باهم بررسی کنیم و نکاتی رو هم در مورد قیمت و روش قیمت گیری رنگ های مولتی کالر به شما بگیم. با استفاده از این نکات، میتونین با کمترین قیمت، یک نقاش ماهر رو پیدا کرده و با اون قرارداد خوبی ببندید که هم برای شما و هم نقاش، سود داشه باشه.

قیمت نقاشی ساختمان وابسته به مسائل مختلفی مثل قیمت رنگ و ابزار و مصالح و دستمزد نقاش است. این متغیر ها در مجموع، تشکیل دهنده ی قیمت نهایی پرداختی شما هستند. در مورد رنگ های مولتی کالر، غیر از مواردی که گفته شد، مسائلی مثل جنس زیرسازی و حتی جنس رنگی که قبل از رنگ آمیزی برروی دیوار وجود دارد، برروی قیمت نهایی مؤثرند. این مسأله، اهمیت تحقیق و توجه به نکاتی که در این مطلب خدمتتون گفته میشه رو بیشتر میکنه. پس حواستون رو جمع کنین تا کلاه سرتون نره. قیمت رنگ خیلی ارزون هم نیست!

رنگ مولتی کالر ترکیب زرد
رنگ مولتی کالر ترکیب زرد

قیمت رنگ مولتی کالر در بازار (بهار 1400)

در جدولی که در ادامه می بینید، حدودی از قیمت رنگ مولتی کالر به ازای هر مترمربع رو براتون آوردیم. این محدوده قیمتی نسبتاً گسترده ست و جزئیاتی داره که حتماً در مورد جزئیاتش بهتون توضیحاتی رو ارائه میدیم.

پس ابتدا جدول رو ببینین تا بریم سراغ بررسی جدول و نکات ریزی که حتماً باید در مورد مولتی کالر بدونید.

نوع رنگ حداقل قیمت به ازای هر متر مربع (به تومان) حداکثر قیمت به ازای هر متر مربع (به تومان) توضیحات
مولتی کالر 25000 45000 با توجه به نوع زیر سازی، حدود دقیق تر قیمتی مشخص می شود.

قیمت رنگ مولتی کالر به ازای هر متر مربع، حدود 20,000 تومان تا 45,000 تومان است. همون طوری که می بینید، بازه ی قیمتی مولتی کالر، بازه ی نسبتاً بزرگ و گسترده ای است. علت این امر به نوع زیرسازی و جنس ماده ای که برای زیرسازی این نوع رنگ استفاده میشه، برمیگرده.

برای زیرسازی رنگ مولتی کالر، میتونیم از 3 جنس ماده استفاده کنیم. یکی از این مواد، رنگ پلاستیک عادیه که البته استفاده از اون باعث میشه مقداری از مقاومت در برابر آب مولتی کالر کاهش پیدا کنه. حالا که صحبت از مقاومت در برابر آب شد، این نکته رو بگم بهتون که مقاومت رنگ به آب فقط به آخرین پوششی که روی دیوار قرار میگیره بستگی نداره و به لایه های زیرین و زیرسازی اون هم وابسته است.

رنگ مولتی کالر ترکیب قهوه ای
رنگ مولتی کالر ترکیب قهوه ای

ماده ی دیگری که از اون میتوان برای زیر سازی رنگ های مولتی کالر استفاده کرد، رنگ اکریلیک هست. طبیعتاً قیمت رنگ اکریلیک نسبت به قیمت رنگ پلاستیک بالاتر بوده و این مسأله باعث میشه شما در صورتی که از رنگ اکریلیک استفاده کنید، در نهایت قیمت بیشتری رو پرداخت کنین و قیمت رنگ به ازای متر مربع افزایش پیدا کنه.

غیر از این دو ماده ای که گفته شد، از پرایمر مخصوص رنگ مولتی کالر هم برای زیرسازی رنگ مولتی کالر استفاده میشه. خیلی از نقاش ها از پرایمر مخصوص برای زیرسازی استفاده میکنند. پرایمر کاملاً مختص زیرسازی رنگ هاست و برخی از شرکت های تولید رنگ، اون پرایمر ها رو تولید می‌کنند.

پرایمر از نظر مقاومت به آب و همچنین قیمت، بین رنگ پلاستیک و رنگ اکریلیک قرار دارد. کمترین قیمت به ازای متر مربع مربوط به زیرسازی با رنگ پلاستیک و بیشترین قیمت به ازای متر مربع مربوط به زیر سازی با اکریلیک است.

رنگ مولتی کالر ترکیب آبی نارنجی
رنگ مولتی کالر ترکیب آبی نارنجی

نکاتی در مورد قیمت رنگ مولتی کالر

رنگ مولتی کالر همون طوری که گفته شد دارای زیرسازی های مختلفی میتونه باشه! از اون جایی که قیمت و کیفیت این زیرسازی ها باهم متفاوته پس اولین مسأله و نکته ای که باید بهش توجه کنید، خود همین زیرسازیه! زیرسازی از چه نوعی باید باشه؟! قیمتش چقدره؟! باید در مورد این مسأله با نقاش صحبت کنین و به توافق برسین.

اما بقیه ی نکاتی که در مورد قیمت رنگ مولتی کالر باید بهش توجه کرد.

-نوع رنگ آمیزی رنگ مولتی کالر با بقیه ی رنگ ها متفاوته و باید با پیسوله انجام بشه. علاوه بر اون خود رنگ هم متفاوته پس اصراری برای تهیه ی رنگ توسط خودتون نداشته باشین و بذارین که مجری و نقاش، خودش تهیه ی رنگ روهم انجام بده!

-سقف و قسمت داخلی کمد و کابینت نیازی به رنگ آمیزی مولتی کالر نداره. پس میتونین از رنگ های ارزون تر استفاده کنین. رنگ پلاستیک میتونه انتخاب مناسبی براتون باشه.

رنگ مولتی کالر ترکیب صورتی

-درسته که گفتیم کار تهیه ی رنگ رو برعهده ی خود نقاش بذارین، اما این دلیل نمیشه که خودتون در مورد رنگ های مولتی کالر تحقیق نکنین. حتماً یه سر به بازار بزنین و برند های مختلفی که پرایمر و رنگ مخصوص مولتی کالر رو پیدا کنین و در موردشون با افراد مطلع حتما مشورت و صحبت کنین. اینجوری در مزاکره با نقاش دست بالاتری دارین و حتی میتونین برند مورد نظرتون رو در قرارداد با نقاش ذکر کنید.

-از چند نفر نقاش بخواهید که به محل شما بیان و از محلتون بازدید کنن و با توجه به متراژی که انجام میدن بهتون قیمت بدن. حواستون باشه که حتماً قیمت تمام شده یا قیمت چکی ازشون بگیرین تا بتونین خیلی راحت قیمت ها رو باهم مقایسه کنید. هنگامی که قیمت ها و کیفیت کار ها رو بررسی کردین، بهترین گزینه رو از بین نقاش ها انتخاب کنین و با اون قرارداد ببندید.

در مورد قرارداد باید حتماً توجه کنین که قیمت نهایی رو در اون ذکر کنین و مدت برای کار تعیین کنین. میتونین اگه دوست داشتین از برند خاصی برای نقاشی استفاده بشه، اون روهم در قراردادتون ذکر کنین. البته تعیین مدت برای نقاشی بایدبا هماهنگی کامل با نقاش باشه. کیفیت کارتون رو فدای سرعت نکنین و انتظار غیر معقول از نقاش نداشته باشین. برای برند هم اگه کاملاً مطمئن و مصر به استفاده از برند خاصی هستین، اون رو بنویسین و اگر نقاش بهتون توصیه به استفاده از برند خاصی میکنه و کیفیتش رو تضمین میکنه، خیلی خوبه که به توصیه ی ایشون توجه کنین.

رنگ مولتی کالر ترکیب نارنجی
رنگ مولتی کالر ترکیب نارنجی

در پایان تأکید میکنیم که حتماً از چند نفر بخواین که بیان و بازدید کنن و بهتون قیمت بدن و بهترین گزینه رو انتخاب کنین. شما برای نقاشی خانه ی خودتون قراره هزینه ی نسبتاً زیادی انجام بدید و بازدید و قیمت گیری از چند نفر اصلاً ایرادی نداره. این کار از اینکه برای مدتی خودتون رو بابت کیفیت پایین یا قیمت بالای نقاشی ساختمان سرزنش کنین خیلی بهتره.

ممنونیم که به این مطلب توجه کردین. نظرات و سؤالات خودتون رو برای ما بفرستین. کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند.

مولتی کالر

رنگ مولتی‌کالرقیمت نقاشی ساختمان

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *