قیمت بلکا در سال 1400 – روش قیمت گیری برای پوشش های دیواری

بلکا، قیمت بلکا و روش قیمت گیری برای پوشش های دیواری

بلکا، قیمت بلکا و روش قیمت گیری برای پوشش های دیواری


همون طور که از تیتر این مطلب پیداست، می‌خواهیم در مورد قیمت پوشش های دیواری و برآورد قیمت بلکا در سال 1400 صحبت کنیم. بلکا یکی از پوشش های دیواری نسبتاً نوین موجود در بازاره که برخی به طور اشتباه، بهش رنگ بلکا هم میگن. بلکا رنگ نیست و نوعی پوشش خاص برای دیواره که به شکل مخصوصی اجرا میشه. این پوشش دارای رشته های سلولوزی بوده و با چسب رزین و مواد دیگری مخلوط شده و به شکل نسبتاً خمیری درآمده و سپس اجرا می شود.

قیمت پوشش بلکا در تابستان 1400 چقدره؟

در جدول زیر محدوده قیمتی پوشش بلکا رو براتون آوردیم.

 

نوع رنگ حداقل قیمت پوشش بلکا به تومان حداکثر قیمت پوشش بلکا به تومان توضیحات
پوشش بلکای عادی در نقاشی ساختمان بستگی به نوع پوشش دیواری و کیفیت اون داره.
پوشش بلکای ابریشمی در نقاشی ساختمان بستگی به نوع پوشش دیواری و کیفیت اون داره.

 

در مورد جدول بالا، همون طور که در توضیحات جدول می‌بینید، هزینه ی نهایی اجرای بلکا و تهیه ی مصالح در یک متر مربع از پروژه ی شماست.

 

قیمت بلکا

قیمت بلکا

ممکنه بعضی از افراد بخوان مصالح رو خودشون تهیه کنند و در اختیار مجری قرار بدهند و فقط کار اجرا رو بر عهده ی اون بذارن. ما برای اونا هم یک جدول قیمتی داریم که میتونه بهشون کمک کنه (قیمتها مربوط به یک ماه پیش از سال 1400 است). در جدول زیر قیمت 2 نوع بلکای ابریشمی و بلکاری سلولزی رو بر حسب کیلو آوردیم:

محصول حدود قیمت کیلویی (تومان) توضیحات
پودر بلکا عادی 15,000 هزینه ی مربوط به خرید 1 کیلو گرم پودر می باشد و باید به آن هزینه ی مربوط به خرید رزین و دیگر مصالح را هم اضافه کرد.
پودر بلکا ابریشمی 37,000 هزینه ی مربوط به خرید 1 کیلو گرم پودر می باشد و باید به آن هزینه ی مربوط به خرید رزین و دیگر مصالح را هم اضافه کرد.

 

این هزینه فقط مربوط به پودر بلکاست و شامل هزینه هایی مثل رزین و یا ماله ی مخصوص بلکا نمیشه. اون ها هزینه ی جداگانه ای دارند و باید به مقدار مورد نیاز خریداری شده و مورد استفاده قرار بگیرن. هرکیلو از این پودر ها، میتونه ماده ی اصلی سازنده بلکا برای پوشش حدود 3 متر از سطح باشه.

به این موارد بالا باید دستمزد مجری بلکا رو هم اضافه کرد که بخش مهمی از هزینه ی شما رو تشکیل میده.

بلکا

بلکا

البته توصیه ی ما به شما اینه که از این روش استفاده نکنین و بذارین متریال مورد نیاز پروژه تون رو خود مجری خریداری کنه. این توصیه ی ما چندتا دلیل هم داره:

  • دلیل اول اینه که شما جنس این پودر ها و سایر مواد لازم رو نمی‌شناسین و کسی که کارش اینه خیلی بیشتر از شما جنس اون ها رو میشناسه.
  • دلیل دوم اینه که خرید این مصالح احتمالاً زمان زیادی از شما خواهد گرفت و دردسرش زیاده.
  • دلیل آخر هم اینه که مقدار و میزانی که باید برای متراژ مشخصی از ساختمان بخرین، به طور دقیق دستتون نیست. البته ممکنه نقاش بهتون یک مقدار حدودی بده اما این مقدار میتونه خیلی متغیر باشه. اگر نقاش این رو خریداری کنه، مسئولیت مقدارش با خودشه و در صورتی که اضافه بیاد، اون رو از هزینه ی نهایی میتونین کم کنین و یا اگرکم بیاد خودش خریداری میکنه اما این قضیه در مورد شما زیاد راحت نیست و براتون میتونه دردسر ایجاد کنه.

 

طرح بلکا آبی فیروزه ای

طرح بلکا آبی فیروزه ای

 

روش‌های قیمت گیری برای پوشش بلکا چیست؟

برای بررسی قیمت بلکا به 3 شیوه می‌تونیم عمل کنیم:

1.  قیمت گیری متری برای پوشش بلکا

راه اول اینه که قیمت متری بلکا رو بگیریم و بگیم هزینه ی اجرای بلکا به ازای هر متر مربع چقدر میشه؟!

2. خرید مصالح و قیمت گیری برای دستمزد اجرا

راه دوم اینه که مواد خشک سازنده ی بلکا رو تهیه کنیم و از نقاش یا فردی که قراره برامون بلکا رو اجرا کنه بخوایم که اون ها رو باهم ترکیب کنه و خمیر بلکا رو بسازه.

3. قیمت مقطوع برای پوشش بلکا

راه سوم هم اینه که از نقاش یا اجرا کننده ی بلکا بخوایم که از محل پروژه ی ما بازدید کنه و با محاسبه ی مساحت مورد نظر و در نظر گرفتن مقدار مصالح مورد نیاز، قیمت نهایی بهمون بده.

جمع بندی روش های قیمت گیری پوشش بلکا

طبیعتاً راه سوم برای ما از همه دردسرش کمتر و مطمئن تره! چرا؟ چون اینجوری میدونیم که بالاخره آخرش چقد باید پرداخت کنیم و تکلیفمون روشنه! ممکنه بگین خب اگه از نقاش بخوایم بهمون قیمت متری هم بده بازم متراژ خانه رو در قیمت ضرب می‌کنیم و به قیمت نهایی می رسیم که باید بگم شاید آره و شایدم نه!!!

در واقع محاسبه ی قیمت نهایی کار های نقاشی و بلکا دارای مقداری پیچیدگیه که باعث میشه گاهی قیمت نهایی اون جوری که شما فکر می‌کنید، نشه.

مثلاً یک مورد محاسبه ی متراژ خانه ی شماست که ممکنه محل اختلاف باشه، مورد بعدی چگونگی و تعداد دست های رنگ امیزی و یا پوشش هست که ممکنه مورد رضایتتون نباشه و خیلی موارد دیگه. پس همون اول با چند نفر که اجرای بلکا رو انجام میدن، صحبت کنین و ازشون بخواین تا قیمت نهایی (قیمت مقطوع یا قیمت چکی) بهتون بدن و بین اون قیمت ها مقایسه کنین. بعد از مقایسه، بهترین روانتخاب کرده و باهاش قرارداد ببندید.

همون طور که گفتیم، برای قیمت نهایی باید از مجری طرحتون بخواهید که بیاد و قیمت نهایی رو برآورد کنه و بهتون بگه.

طبیعتاً راه سوم برای ما از همه دردسرش کمتر و مطمئن تره! چرا؟ چون اینجوری میدونیم که بالاخره آخرش چقد باید پرداخت کنیم و تکلیفمون روشنه! ممکنه بگین خب اگه از نقاش بخوایم بهمون قیمت متری هم بده بازم متراژ خانه رو در قیمت ضرب می‌کنیم و به قیمت نهایی می رسیم که باید بگم شاید آره و شایدم نه!!!

در واقع محاسبه ی قیمت نهایی کارهای نقاشی و بلکا دارای مقداری پیچیدگیه که باعث میشه گاهی قیمت نهایی اون جوری که شما فکر می‌کنید، نشه.

مثلاً یک مورد محاسبه ی متراژ خانه‌ی شماست که ممکنه محل اختلاف باشه، مورد بعدی چگونگی و تعداد دست های رنگ امیزی و یا پوشش هست که ممکنه مورد رضایتتون نباشه و خیلی موارد دیگه. پس همون اول با چند نفر که اجرای بلکا رو انجام
میدن، صحبت کنین و ازشون بخواین تا قیمت نهایی (قیمت مقطوع یا قیمت چکی) بهتون بدن و بین اون قیمت ها مقایسه کنین. بعد از مقایسه، بهترین روانتخاب کرده و باهاش قرارداد ببندید.

همون طور که گفتیم، برای قیمت نهایی باید از مجریِ طرحتون بخواهید که بیاد و قیمت نهایی رو برآورد کنه و بهتون بگه.

 

4طرح-بلکا-رنگین-کمانی

جمع‌بندی مراحل قیمت گیری پوشش دیواری سلولوزی بلکا

در بخش پایانی مراحل قیمت گیری برای بلکا رو میخوایم بهتون بگیم.

مرحله‌ی اول: انتخاب طرح برای پوشش بلکا

در مورد بلکا اهمیت طرح در هزینه ی نهایی اجرا بسیار زیاده. اگر طرحتون ساده و بدون هیچ پیچیدگی خاصی باشه، طبیعتاً هزینه ی جداگانه ای قرار نیست پرداخت کنین اما ممکنه بعضی از افراد بابت اجرای طرح های خاص و پیچیده تر هزینه ی جداگانه ای بگیرند. پس ابتدا با توجه به کاتالوگ ها و طرح های مختلف، طرح خودتون و رنگ مورد نظرتون رو انتخاب کنین تا وقتی که مجریان طرح های بلکا به شما مراجعه میکنن و از محل شما بازدید میکنن، بتونین طرح مورد نظرتون رو براشون بگین.

 

بلکا سفید و مشکی

بلکا سفید و مشکی

مرحله‌ی دوم: دریافت قیمت تمام شده برای کار

بعد از انتخاب طرح و رنگ، از نقاش ها و افرادی که مجری بلکا هستند بخواین که از محلتون بازدید کنن و بهتون براساس طرحتون، مشاوره و قیمت بدن. توجه کنین که از چند نفر بخواین تا بیان و بازدید کنن و بهتون قیمت بدن! اینجوری دستتون برای انتخاب بهترین و باکیفیت ترین و منصف ترین مجری، بازه!

مرحله سوم: مقایسه و عقد قرارداد

بعد از طی مراحل بالا و مقایسه ی بین قیمت ها و کیفیت کار مجریان، بهترین گزینه رو انتخاب کرده و با اون یک قرارداد محکم ببندید و قیمتی که اعلام کرده رو در داخل قرارداد ذکر کنین تا خیالتون بابت مقدار پرداختی خودتون راحت باشه.

در پایان از همراهی شما ممنونیم. نظرات و سؤالاتتون رو میتونین با ما به اشتراک بگذارین.

بلکاقیمت رنگ

بلکاقیمت رنگقیمت نقاشی ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *