ایده های مدرن و کلاسیکِ رنگ‌آمیزی انواع درب حیاط و درب چوبی

ایده های مدرن و کلاسیکِ رنگ‌آمیزی انواع درب حیاط و درب چوبی


نمای ظاهری خانه‌ها و ساختمان‌ها نشون دهنده خلاقیت و سلیقه صاحبان آن‌هاست؛ از طرفی، نقاشی ساختمان یکی از عواملی هست که می‌تونه ظاهر یک خونه رو زیباتر نشون بده، جزئیات رنگ‌ها و طرح‌ها در تمام قسمت‌ها مثل درب خونه‌ها برای جذاب‌تر کردن ظاهر یک بنا اهمیت زیادی داره.

در این محتوا، تصاویری رو با هم می‌بینیم که از روش‌ها و رنگ‌های مناسب برای درب حیاط و منزل بهمون ایده میدن. علاوه بر این، با وسایلی که برای رنگ آمیزی درب منزل مرسوم هستن آشنا میشیم.

رنگ‌آمیزی درب

مدل رنگ درب حیاط ساده

رنگ جدید می‌تونه نمای یک درب و یا یک فضا را به طور کلی عوض کنه؛ تغییر رنگ از قهوه‌ای به قرمز روشن، جلوه و زیبایی این درب رو دو چندان کرده و به نظر می‌رسه فضا هم دل‌بازتر شده.

رنگ‌آمیزی درب 1

ببینید به چه شکل، رنگ می‌تونه نمای یک ساختمون ساده رو انقدر زیبا و دیدنی کنه؛ گزینه قابل توجه هم رنگ قرمز درب خونه هست که جذاب‌ترش کرده. رنگ قرمز هم یکی دیگر از رنگ‌های محبوب برای درب خونه محسوب میشه.

رنگ‌آمیزی درب 3

اگر کمی در مورد ترکیب رنگ‌ها اطلاعات داشته باشیم می‌تونیم با ترکیب دو یا چند رنگ، نمای ظاهری خونه خودمون رو دیدنی‌تر بکنیم. درب زرد رنگ این عکس هم حاصل خلاقیت صاحب این خونه یا طراح اون هست که می‌دونسته به چه صورت می‌تونه تغییر خاصی ایجاد کنه.

رنگ آمیزی درب چوبی

رنگ‌آمیزی درب 4

یکی از معمول‌ترین کارهایی که برای رنگ آمیزی در چوبی انجام میشه استفاده از متریال بی رنگ هست تا ضمن محافظت از چوب در برابر عوامل بیرونی، بافت و زیبایی طبیعی درب چوبی حفظ بشه. تصویر بالا هم یک نمونه درب چوبی منزل به سبک مدرن هست.

رنگ‌آمیزی درب 5

در تصاویر بالا هم انواع مدل‌های درب چوبی که رنگ آمیزی اونها با هدف حفظ بافت و رنگ چوب صورت گرفته رو می‌بینین.

رنگ‌آمیزی درب 6

این هم یک نمونه دیگه از رنگ آمیزی درب چوبی که طرح چوب بعد از رنگ آمیزی حفظ شده، این عکس در پارکینگ از جنس چوب است.

اما بریم سراغ چند طرح رنگ‌ درب حیاط چوبی که واقعاً رنگ دارن!

رنگ‌آمیزی درب 7

درب‌های چوبی این امکان را به شخص میدن که از رنگ‌های مختلفی برای رنگ کردن استفاده بکنه؛ رنگ آبی روشن به شکلی جذاب روی این درب نشسته و شاید اگر از این رنگ برای یک درب فلزی یا آهنی استفاده کنیم نتیجه‌ای چندان زیبا و دوست‌داشتنی به دست نیاد.

رنگ‌آمیزی درب 7

حصارهای چوبی با رنگ‌های متفاوت می‌تونن زیباتر به نظر برسن، اگر خلاقیت هم در این کار وارد کنیم حصار یا درب چوبی مثل این عکس خواهیم داشت؛ رنگ طوسی و سفید هم هارمونی خوبی با هم دارن.

رنگ‌آمیزی درب 8

یکی از پرکاربردترین ابزارها برای رنگ کردن درب، انواع مختلف ایربراش هست که در این عکس هم برای رنگ کردن این درب چوبی ازش استفاده شده.

رنگ‌آمیزی درب 10

باز هم یک رنگ جذاب دیگه داریم؛ رنگ صورتی درب این خونه با رنگ سفیدِ نمای کلی همخوانی مناسبی داره. امروزه استفاده از رنگ‌های خاص و متفاوت سهم بیشتری نسبت به رنگ‌های ساده و قدیمی دارن و افراد از خلاقیت بیشتری برای رنگ‌آمیزی درب منزل و حیاط استفاده می‌کنن.

رنگ‌آمیزی درب 11

برای رنگ کردن درب‌های چوبی انواع مختلف رنگ مانند کیلر، تمام پلی استر، سیلر، رنگ روغنی، رنگ‌های گیاهی، روغن جلا و… در بازار عرضه میشه.

رنگ‌آمیزی درب فلزی

رنگ‌آمیزی درب 12

طراحی این درب فلزی بزرگ یک مقدار شلوغ به نظر می‌رسه و کاملا سلیقه‌ای هست. برای رنگ کردن درب‌های فلزی معمولا از رنگ‌های روغنی استفاده میشه و باید قبل از رنگ کردن از ضد زنگ استفاده بشه، در واقع می‌تونید ضد زنگ و تینر روغنی را با هم مخلوط کنید و به درب بزنید. برای رنگ کردن درب فلزی، رنگ شما باید رقیق باشه تا کاری خوب و یکدست داشته باشید.

رنگ‌آمیزی درب 13

رنگ قهوه‌ای هم یکی از رنگ‌های پرکاربرد در رنگ‌آمیزی درب‌های حیاط و منزل هست، توجه داشته باشید که با توجه به طراحی درب، برجستگی‌ها و فرورفتگی‌ها، باید از قلم‌موهای ظریف‌تری استفاده کنید.

رنگ‌آمیزی درب 14

این عکس یک مدل مدرن از رنگ آمیزی درب فلزی رو نشون میده.

رنگ آمیزی درب آلومینیومی

مراحل رنگ زدن روی پنجره و در آلومینیومی با سایر انواع در مثل درب چوبی و فلزی متفاوت است. ابتدا باید درب رو از آلودگی‌ها تمیز کرد و سپس روی اون روانکار زد و بعدش نوبت به انجامِ سایر مراحل رنگ آمیزی است.

رنگ‌آمیزی درب 15

در تصویر زیر، تفاوت قبل و بعد از رنگ آمیزی درب آلومینیومی رو مشاهده می‌کنید:

رنگ‌آمیزی درب 16

رنگ درب حیاط مسی

در برخی سبک‌های خاص از درب حیاط مسی و یا رنگ آمیزی درب حیاط با طرح مس استفاده میشه. دو عکس زیر، این سبک از رنگ در حیاط رو نشون میدن.

رنگ‌آمیزی درب 17

رنگ‌آمیزی درب 18

طراحی و خلاقیت در رنگ‌آمیزی درب و حصار

رنگ‌آمیزی درب 19

خلاقیت همیشه چیزهای ساده رو تبدیل به اثری دیدنی می‌کنه، این حصارهای چوبی که با رنگ سفید رنگ‌آمیزی شدن خیلی ساده هستن اما نقاشی این درخت بر روی حصار، اون رو از سادگی درآورده و زیبا کرده.

رنگ‌آمیزی درب 20

نمونه زیبای دیگری از خلاقیت رو در این عکس می‌بینیم، معمولا رنگ قهوه‌ای هم مثل رنگ سفید برای حصارهای چوبی استفاده میشه. رنگ قهوه‌ای به تنهایی شاید جذابیت چندانی نداشته باشه اما این طراحی باعث زیباتر شدن حصارها شده.

آموزش رنگ آمیزی درب حیاط

برای رنگ کردن انواع درب ها، اول باید نواقص و خرابی‌ها رو رفع کرد و آماده‌سازی اولیه رو انجام داد، در مرحله بعد هم باید از انواع آستری و حلال رنگ استفاده بشه و در آخر، رنگ مورد نظر باید ترکیب یا تهیه بشه تا شرایط برای رنگ کردن درب فراهم بشه.

بنابراین، بصورت خلاصه مراحل رنگ کردن در حیاط یا منزل شامل موارد زیر است:

  1. ابتدا باید ابزار و تجهیزات مربوط به در مثل قفل، دستگیره، لولا و … رو از اون جدا کنین؛
  2. بعدش نوبت به تمیزکاری است، در رو به خوبی تمیز کنین تا هر نوع آلودگی و اضافات از روی سطح اون پاک بشه؛
  3. در مرحله بعد باید بتونه کاری رو انجام بدین؛
  4. و در آخر سطح درب رو با رنگ مورد نظرتون رنگ آمیزی کنین (این کار رو در هر تعداد دست رنگ که نیازه تا به حالت دلخواهتون برسه انجام بدین، اما معمولاً دو دست رنگ کفایت می‌کنه).

ابزار و وسایل رنگ زدن درب حیاط

در این قسمت برخی از روش‌ها و ابزارِ پرکاربرد برای رنگ آمیزی در حیاط رو با هم مرور می‌کنیم.

1.  ایربراش

رنگ‌آمیزی درب 21

رنگ‌آمیزی درب‌ها به روش‌های مختلفی انجام میشه و در این عکس هم تصویر شخصی رو می‌بینیم که با وسیله‌ای مخصوص رنگِ درب یعنی «ایربراش»، به رنگ کردن درب مشغول هست. رنگ زرد اگر با نمای کلی ساختمون همخوانی داشته باشه، رنگ جذابی هست.

رنگ‌آمیزی درب 22

برای این درب آهنی از رنگ سفید استفاده شده، درب‌های آهنی برای اینکه رنگ سفید بهتر روی اون‌ها بشینه باید بیشتر از یک بار رنگ بشن تا به نتیجه‌ای که می‌خواهیم برسیم. استفاده از ایربراش (ابزاری که در تصویر بالا می‌بینیم)، کار رنگ کردن رو راحت می‌کنه و برای درب‌های فلزی هم گزینه مناسبی هست.

رنگ‌آمیزی درب 23

همانطور که گفتیم، رنگ سفید پرطرفدارترین رنگ برای درب منزل و درب اتاق هست. برای رنگ کردن این درب هم از ابزار ایربراش استفاده شده که همه می‌تونن به راحتی باهاش کار کنن.

1.       غلتک مخصوص رنگ

رنگ‌آمیزی درب 24

یکی از ابزارهای مناسب برای رنگ‌آمیزی درب منزل و یا درب حیاط، استفاده از غلتک مخصوص هست. در این عکس نمونه‌ای از این غلتک‌ها رو می‌بینیم که رنگ کردن به وسیله اون‌ها کار رو خیلی راحت می‌کنه. رنگ سفید یکی از رنگ‌های مهم در رنگ‌آمیزی درب چوبی و درب فلزی است.

رنگ‌آمیزی درب 25

غلتک‌های مخصوص رنگ، ابزارهایی ساده برای رنگ کردن درب هستن و به همین دلیل افراد می‌تونن به راحتی خودشون درب حیاط یا درب منزلشون رو رنگ کنن، در این عکس هم رنگ سفید رو می‌بینیم که نمای زیبایی به درب داده.

قلم‌موی نقاشی

برای رنگ کردن درب‌ها باید از قلم‌موهای متفاوتی استفاده کرد؛ قلم‌های نقاشی شماره‌های مختلفی دارن که برای کاربردهای خاص از اون‌ها استفاده میشه.

رنگ‌آمیزی درب 26

معمولا رنگ کردن درب منزل کار چندان سختی نیست و افراد می‌تونن این کار رو به تنهایی انجام بدن. رنگی که برای این درب انتخاب شده با دکوراسیون همخوانی داره، قلم‌موی نقاشی هم یکی دیگر از ابزار رنگ‌آمیزی هست که استفاده از اون برای رنگ کردن درب تقریبا آسون هست.

رنگ‌آمیزی درب 27

در این عکس هم از قلم‌موی نقاشی برای رنگ کردن درب منزل استفاده شده؛ برای یک دست شدن رنگ معمولا باید چند بار این کار تکرار بشه تا رنگی خوب بر روی درب بشینه.

کاتالوگ رنگ درب حیاط

در عکس زیر چند نمونه رنگ برای درب منزل یا حیاط رو از کاتالوگ رنگ مشاهده می‌کنین. می تونین از این رنگ‌ها الگو برداری کنین. اما خودتون رو نباید محدود کنین.

رنگ‌آمیزی درب 28

چون برای رنگ آمیزی هیچ نوع محدودیتی وجود نداره و شما هر کد رنگی که مدنظرتون باشه رو می‌تونین به کمک نقاش یا با مشورت کردن با فروشنده و ترکیب چند رنگ مختلف تهیه کنین. مثلاً به مدل های رنگ درب حیاط در تصویر زیر نگاه کنین. می‌بینین که هیچ محدودیتی وجود نداره، فقط رنگ انتخابی‌تون باید متناسب با سلیقه‌تون و همچنین نمای بیرونی و دکوراسیون داخلی خانه تون باشه.

رنگ‌آمیزی درب 29

بلاخره نقاشی درب و ساختمان رو خودمون انجام بدیم یا نقاش؟

امروزه رنگ کردن به وسیله ابزارهایی که در بازار موجود هستن آسون‌تر شده و هر کسی می‌تونه با استفاده از اون‌ها خودش درب خونه اش رو رنگ کنه؛ البته که نقاشی و رنگ‌آمیزی حرفه‌ای کار سختی هست و باید به دست اهل فن سپرده بشه اما بعضی از کارهای کوچیک رو می‌تونیم با استفاده از ابزارها خودمون انجام بدیم.

با این وجود اگه دوست ندارین خودتون درگیر دردسرهای نقاشی بشین و قصد دارین کار رو به یک نقاش حرفه‌ای بسپارین، می‌تونین روی کمک اوستا نقاش حساب کنین. ما در اوستا نقاش، می تونیم بهترین نقاش‌های شهرتون رو بهتون معرفی کنیم. فقط کافیه در لینک زیر درخواست‌تون رو ثبت کنین.

ثبت درخواست نقاشی ساختمان

Uncategorized

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *