بهترین تکنیک های نقاشی مدرن دیواری چیست؟

بهترین تکنیک های نقاشی مدرن دیواری چیست؟

بهترین تکنیک های نقاشی مدرن دیواری چیست؟


نقاشی‌های دیواری رو فقط یک رنگ کردن ساده نبینین، تکنیک هایی که در نقاشی دیواری استفاده میشه نحوه اجرای انواع رنگ‌های ساختمانی رو خیلی تغییر می‌ده. تلفیق زیبایی که از رنگ، سلیقه و تکنیک بر روی فضای مورد نظر شما می‌شینه، به راحتی قادر به تغییر حال و هوای کسل یک فضای قدیمی به یک فضای مدرن و آرام بخش هست.

یه بخش هایی از خونه مثل اتاق مهمان یا اتاق پذیرایی به نقاشی‌های دیواری ساده تری نیاز دارن، اما جاهایی مثل اتاق نشیمن یا دیوارهای اطراف میز غذاخوری با نقاشی‌های دیواری مدرن و هیجان انگیز جلوه زیباتری میگیرن.

حتی اگه شما بیشتر وقت خودتون رو در حیاط خونه به سر می‌برین، میتونین تکنیک‌های نقاشی مدرن دیواری رو در همون مکان به اجرا دربیارین و محیط زندگی خودتون رو دگرگون کنین.

در ادامه 7 تا طرح از نقاشی‌های دیواری مدرن که از تکنیک‌های مختلفی استفاده کردن رو بررسی می‌کنیم.

1- اسفنج بازی کن و روی دیوار سایه روشن بساز

تکنیک های نقاشی مدرن سایه روشن

یکی از تکنیک هایی که برای نقاشی مدرن دیواری استفاده میشه، استفاده از تکنیک سایه روشن هست. در اجرای این تکنیک بهتره رنگ‌های انتخابی مکمل هم باشن. معمولا اول رنگ روشن‌تر روی دیوار کشیده میشه و بعد از اون رنگ تیره‌تر در بخش مورد نظر از دیوار اجرا میشه. در این تصویر تکنیک سایه روشن و رنگ آمیزی با اسفنج تلفیق شده و طرح خیره کننده‌ای روی دیوار به اجرا دراومده.

تکنیک نقاشی سایه روشن

به وجود آوردن یک فضای جدید و منحصر به فرد یک اقدام کاملا سلیقه ایه.حالا اگه این فضا با ایجاد هماهنگی بین رنگ دیوار با لوازم استفاده شده در همون فضا باشه، زیبایی چندبرابری ایجاد می‌کنه. تکنیک سایه روشن و استفاده از اسفنج در رنگ آمیزی در نقاشی مدرن دیواری در این تصویر با ظرف‌های شیشه‌ای روی میز تلفیق هنرمندانه‌ای به وجود آورده.

2- نقاشی دیوار براق طور؛ براقیت روی سادگی ها عجیب قشنگ میشه

تکنیک های نقاشی مدرن ضربه ای

بعد از اینکه دیوار رو با رنگ دلخواهتون رنگ آمیزی کردین، با استفاده از یک اسفنج مرطوب می‌تونین رنگ‌های براق رو به صورت ضربه‌ای روی دیوار اجرا کنید. هارمونی زیبایی که بین رنگ‌های دیوار و گلدان گل و کوسن‌های روی این مبل تک نفره می‌بینید، حاصل ذوق و سلیقه صاحب این خانه و استفاده به جا از تکنیک نقاشی دیواری مدرن هست.

3- تکنیک ساده رنگ آمیزی دیوار؛ ضربه بزن خوشگلش کن

کنیک های نقاشی مدر اسفنجی

در این تکنیک نقاشی مدرن دیواری، ابتدا دیوار رو با یک رنگ پایه کاور می‌کنین و اجازه می دین تا خشک بشه، بعد از اون می‌تونین از یک تکه پارچه که به رنگ دیگری آغشته شده استفاده کنین و با ضربات ناهماهنگ بر روی دیوار، نقوش نامرتبی رو روی دیوار اجرا کنید. جنس پارچه چندان مهم نیست و نحوه استفاده از اون هم به خلاقیت و سلیقه نقاش بستگی داره. اسم دیگه این تکنیک Rag Rolling هست.

تکنیک های نقاشی مدرن با ضربه 2

در این تصویر هم استفاده از تکنیک Rag Rolling در نقاشی مدرن دیواری رو می‌بینین. همونجوری که تو عکس معلومه یک تکه پارچه رو به شکل گلوله شده درآورده، مرطوب کرده و به رنگ مورد نظر آغشته میکنن. سپس اونو روی سطح دیواری که از قبل رنگ شده بوده هم میشه ضربه زد و هم اینکه حرکتش داد. نتیجه این نوع نقاشی مدرن دیواری شگفت انگیزه.

4- پتینه کاری کن تا طرح های دیوار برجسته بشه

تکنیک های نقاشی مدرن پتینه

یکی دیگه از تکنیک‌های نقاشی مدرن دیواری استفاده از طرح‌های برجسته یا اصطلاحا پتینه کاری روی دیوار هست. در این روش با استفاده از تکنیک های خاصی از نوعی خمیر برای ایجاد طرح برجسته استفاده میکنن. در این کار با کمک شابلون یا بدون شابلون، طرح‌های همگن یا ناهمگنی روی دیوار ایجاد می‌کنن.

تکنیک های نقاشی مدرن با پتینه

 

در این تصویر هم نوع دیگه ای از برجسته کاری یا پتینه کاری روی دیوار توسط شابلون اجرا شده که تکنیک خاصی در نقاشی مدرن دیواری محسوب میشه.

5- نقاشی دیوار با طرح مرمر؛ دیواری با سنگ مرمرم آرزوست!

تکنیک های نقاشی مدرن سنگ مرمر

تکنیک دیگه ای که در نقاشی مدرن دیواری استفاده میشه ایجاد طرح سنگ مرمر روی دیوار توسط مواد اولیه و ابزارهای خاص این نوع طراحی دیواریه. این تکنیک تنوع خیلی بالایی در هنگام اجرا داره.

تکنیک های نقاشی مدرن مرمر 2

طرح سنگ مرمر نقاشی دیواری یا مرمری کردن دیوار با عنوان marble paint هم شناخته میشه. همونطور که در این تصویر می‌بینین، اجرای طرح سنگ مرمر تنها در بخشی از دیوار خونه به همراه یک نورپردازی، اثر فوق العاده‌ای رو تشکیل می‌ده.

تکنیک های نقاشی مدرن رو مرمر 3

در این تصویر هم دو طرح زیبا و خاص نقاشی مدرن دیواری به اجرا دراومده. دیوار وسط که با طرح سنگ مرمر نمایی طبیعی به وجود آورده و دیواری که در سمت چپ تصویر دیده میشه هم از طرح راه راه پوشیده شده. در هر دو این طرح‌ها از تکنیک‌های زیبای نقاشی مدرن دیواری الهام گرفته شده.

6- غلطکت رو بردار بیفت به جون دیوار!

تکنیک نقاشی مدرن غلتک

استفاده از غلطک در نقاشی دیواری انواع مختلفی داره. گاهی با استفاده از یک غلطک ساده میشه یک سطح خیلی بزرگ رو به راحتی نقاشی کرد. با بعضی از غلطک‌های طرح دار هم که مثل شابلون عمل می‌کنن میشه ظاهری مشابه کاغذ دیواری رو برای دیوار داخلی خونه ایجاد کرد. برخی مواقع هم مثل همین تصویر از غلطک‌های تکسچر که سطح ناصافی روی خودشون دارن برای ایجاد برجستگی هایی روی سطح صاف رنگ شده استفاده میشه. برای افرادی که سطح یکدست رنگ شده دیوار رو دوست نداشته باشن، استفاده از غلطک‌های طرح دار خیلی کاربردیه.

تکنیک نقاشی مدرن غلتک2

این تکنیک بیشتر برای تعمیر کردن و پوشاندن نواقص ایجاد شده روی دیوار استفاده میشه. در این تکنیک نقاشی مدرن دیواری خراش ها، لکه‌ها و ایراداتی که به مرور زمان روی دیوار به وجود اومده اول با ابزارها و مواد مناسب بتونه کاری میشه. سپس رنگ مناسب روی سطح تعمیری کشیده میشه.

7- تکنیک گچی برای طراحی دیوار؛ کی گفته گچ فقط برای نوشتن رو تخته سیاهه؟

 

تکنیک نقاشی مدرن گچ بری

استفاده از گچ‌های تزئینی در نقاشی مدرن دیواری، تکنیکی بسیار کاربردی با تنوعی بی پایان هست. هر طرحی با هر اندازه‌ای که خواسته باشین رو می‌تونین با این تکنیک روی دیوار مورد نظرتون اجرا کنین.

نتیجه‌ی دنیای رنگارنگ دیوارها

دنیای متنوع و زیبای نقاشی‌های دیواری با تکنیک‌های مدرنی که امروز مورد استفاده قرار می گیره، انتخاب رو کمی سخت کرده. خوشبختانه در کنار این سختی اجرای تکنیک‌های نقاشی مدرن دیواری در هر سبکی که باشه بسیار لذت بخشه و تاثیر خیلی زیادی در تغییر روحیه ساکنین خونه و ایجاد حس آرامش داره. در اینجا تعدادی از تکنیک‌های نقاشی مدرن دیواری رو بررسی کردیم. شما هم می تونین بر اساس سلیقه خودتون از تکنیک‌های مدرن دیگه‌ای برای تغییر فضا و زیبایی دکوراسیون داخلی منزلتون استفاده کنین. برای این کار میتونین از سایت اوستا نقاش هم کمک بگیرین. ما در اوستا نقاش، اوستاکارهای حرفه ای رو بهتون معرفی میکنیم.

این مقاله بر گرفته از سایت specialty coatings painting است.

 

نقاشی

نقاشی ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *